For International Couples

Menu

GEBELİK - DOĞUM AŞAMASI

Suda doğum sıcak su içeren bir küvette doğumun gerçekleşmesidir. Bebeğin anne karnında su içinde yaşadığı ve bu nedenle su içerisine doğmasının da daha fizyolojik ve daha sağlıklı olduğu düşünülmektedir.

Devamını oku: Suda doğum

Doğum yapanlara sorarsanız doğum ağrısı bilinen en berbat ağrılardan birisidir derler.  Gerçekten de anlatılan öykülerden ve bir de bazı filmlerdeki doğum ağrısı çeken kadın görüntülerinden etkilenerek olsa gerek; normal doğumdan korkan pek çok kadın vardır. 

Devamını oku: Ağrısız Doğum

Normal doğum esnasında hem bebeğin çıkışını kolaylaştırmak hem de annenin vajina ve dış kısımda oluşabilecek kontrolsüz yırtılmaları önlemek için hekim tarafından bir kesi yapılmaktadır. Buna tıp dilinde epizyotomi adı verilir.

Devamını oku: Dikişli doğum nasıl oluyor ?

Zamanı geldiği halde başlamayan doğum sancılarını başlatmak ya da var olan kasılmaları desteklemek amacıyla damardan serum içinde oksitosinhormonu verilmesi işlemine suni sancı denmektedir.

Devamını oku: Suni Sancıyla Doğum

Doğum, ana rahminin ardı ardına gelen istemsiz kasılmaları ile başlayan ve bebeğin anne vücudunun dışına çıkması ile sonuçlanan bir olaydır.

Devamını oku: Normal Doğumun Evreleri

  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1  2  3 
  •  Sonraki 
  •  Son 

Sayfa 1 / 3