For International Couples

Menu

GEBELİK - GELİŞİMİ TAKİBİ

Gebelik Cinsel İlişki
Vajinal  kanama veya erken doğum riski  gibi durumlar olmadığı takdirde tüm gebelik boyunca cinsel ilişkinin herhangi bir olumsuz etkisi gösterilmemiştir. Gebelik sırasında orgazm olmanın erken doğumu başlatacağı şeklindeki inanç ise aynı şekilde yanlıştır.

Devamını oku: Gebelikle İlgili Sık Rastlanan Yanlış Bilgiler

Gebelik boyunca gerekli durumlarda ilaç kullanımı mümkündür.  Ancak temel prensip, gerekli olduğu bilinen folik asit, kalsiyum ve demir gibi desteklerin dışında mümkün olduğunca ek ilaç kullanılmamasıdır.

Devamını oku: Gebelikte İlaç Kullanımı

Üçüz Gebelikte Neler Olacak ?  Günümüzde çoğul gebeliklerin önemli bir kısmında sebep, yardımla üreme tekniklerinde (aşılama ve özellikle de tüp bebek) rahim içine verilen embriyo sayısının yüksek olmasıdır.

Devamını oku: Üçüz ve Daha Yüksek Sayıda Gebelikler

Günümüzde kadınlar tarafından evlilik ve annelik yaşı sürekli olarak ileriye ertelenmektedir.  Bu ertelemenin nedenleri arasında öncelikle mesleki kariyerini sağlamlaştırmak, maddi güvenceyi sağlama kaygısı veya psikolojik olarak anneliğe hazır olmaya çalışmak sayılabilir.  

Devamını oku: İleri Yaş Gebeliği

Elbette 9 ay 10 gün boyunca bir bebeği taşımak oldukça zor. Hele bir de hamileliğiniz ikiz ise bu iş çok daha da zor.  Genel olarak söylemek gerekirse gebeliğin sorunları neredeyse katlanıyor. 

Devamını oku: İkiz Gebelik

  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1  2  3 
  •  Sonraki 
  •  Son 

Sayfa 1 / 3