For International Couples

Menu

KADIN GENİTAL SİSTEMKİST ve TÜMÖRLERİ

İnsan yaşamının en başında embriyoda başlıca 3 hücre tabakası bulunur.   Bu tabakalar farklılaşarak değişik hücre ve doku gruplarını ve organları oluştururlar. Bu tabakalara germ hücre tabakaları adı verilir. 

Devamını oku: Dermoid Kist ( Teratom )

Kadın kanserleri arasında en çekinilen tür kanser yumurtalık kanseridir. Bunun sebebi ise yumurtalıkların karın içi organlar olmaları sebebiyle ilk safhalarında pek dikkati çekecek bulgu vermemeleri ve genellikle büyüdükleri zaman alt karın muayenesi sırasında fark edilmeleridir.

Devamını oku: Yumurtalık Kanserleri

Rahim ağzı, rahimin hazneye (vajinaya) uzanan küçük bölümüdür. Bu bölümden çıkan kanserler erkenden bulgu verebilirler ve yıllık jinekolojik kontrollerle erkenden tanınabilirler.

Devamını oku: Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri

Rahim kanserine, rahimin iç yüzünü kaplayan dokuda yani endometriumda başladığı için endometriyal kanser de denir. Gelişmiş ülkelerde aslında kadınlarda görülen en sık jinekolojik kanser türüdür ve erken yakalandığında hemen her zaman tedavi edilebilir.

Devamını oku: Rahim Kanseri

Nadir görülen bu kanser türü kadın üreme sisteminden kaynaklanan kanserlerin %1'ini oluşturur. Ortalama olarak 45-65 yaş arası kadınlarda daha sık olarak rastlanmaktadır.

Devamını oku: Vajina (Vajen) Kanseri

  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1  2 
  •  Sonraki 
  •  Son 

Sayfa 1 / 2