For International Couples

Menu

Istanbul Beylikdüzü'nde bulunan Medicana International İstanbul Hastanesinin 3. katında hizmet veren Tüp Bebek Merkezimiz 2008 yılından beri Doktor, Biyolog, Psikolog, Genetik Uzmanı, Hemşire, Koordinatör, Sekreter ve yardımcı personelden oluşan 20 kişilik kadrosuyla çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere hizmet vermektedir.

Tüp Bebek Ekibimiz 

 Prof. Dr. Selman Laçin    
  1964 Ankara doğumlu olan Dr. Selman Laçin ilk ve orta öğrenimini Ankara ve İstanbul'da tamamladıktan sonra 1988 yılında GATA Tıp Fakültesinden mezun olmuş ve 1996'da İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'ndan uzmanlığını almıştır. Yardımcı Doçent olarak başladığı Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde 2002 yılında Doçent olan Dr. Selman Laçin İsveç Karolinska Enstitüsü Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde, Tel-Aviv Üniversitesi Yardımla Üreme Teknikleri ve Tüp Bebek Merkezinde ve Ankara GATA Tüp Bebek Merkezinde değişik sürelerde çalışmalarda bulunmuştur. Yurt dışı ve yurt içi bilimsel dergilerde yayınlanmış 80 adet makalesi ve çok sayıda bilimsel tebliği ve 4 adet kitap yazımında bilimsel katkısı bulunan Dr. Selman Laçin 2004 - 2007 yılları arasında İstanbul Memorial Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde çalışmıştır. 2007 – 2008 yıllarında İstanbul Medical Park Bahçelievler Hastanesi Tüp Bebek Merkezini kurarak sorumluluğunu yürütmüştür. Şubat 2008'de Medicana Sağlık Grubuna geçmiş ve Medicana International / Beylikdüzü Hastanesi Tüp Bebek Merkezini kurmuştur. Yurt içinde ve dışında değişik mesleki ve sosyal kuruluşların üyesi olan Dr. Selman Laçin'in temel ilgi alanları Hormonal Bozukluklar, İnfertilite, Tüp Bebek ve Jinekolojik Endoskopik (Laparoskopik ve Histeroskopik) Cerrahidir. 2018 yılında İstanbul Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Profesör ünvanı alan Dr. Selman Laçin halen aynı Üniversite'de Öğretim Üyesi olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmekte ve aynı zamanda Medicana International Beylikdüzü Hastanesi Tüp Bebek Merkezi'nin sorumluluğunu yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Dr. Selman Laçin evli ve iki çocuk babasıdır.  
Op. Dr. Aysun Laçin    
  Op. Dr. Aysun Guney Laçin 1965 yılında Denizli'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Denizli'de, Tıp eğitimini 1983 –1989 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladıktan sonra. Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde almıştır. 1998 – 2003 yılları arasında Denizli Erpa Tüp Bebek Merkezi'nde ve 2004 - 2007 yılları arasında İstanbul Memorial Hastanesi Tüp Bebek Merkezi'nde görev yapmıştır.2007-2008 yıllarında Medical Park Bahçelievler Hastanesi Tüp Bebek Merkezi'nde çalışmış ve Şubat 2008'den itibaren Medicana Sağlık Grubuna geçmiştir.Halen Medicana International Beylikdüzü Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktadır.     
     
     
 Uzm. Dr. Faruk Onur Başeğmez    
  Faruk Onur Başeğmez , 1999 Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.Uzmanlık Eğitimini  2000-2005 yılında Bakırköy SSK Yenimahalle Doğumevi 'nde aldı. 2012 yılında  Acıbadem Hastanesinde  çalıştı. Halen Medicana International  Hastanesi Beylikdüzü Tüp Bebek Merkezi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktadır.        
     
Doç Dr. Hakan Koyuncu    
  Doç. Dr. Hakan Koyuncu  Tıp Fakültesi eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi uzmanlık eğitimini Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1. Üroloji Kliniğinde tamamladı.Uzman doktor olarak Üroloji Uzmanı-Van Devlet Hastanesinde görev yaptı. Öğretim Görevlisi olarak Üroloji Uzmanı-Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı. Yardımcı Doçent Dr olarak  Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı. Doçent Dr olarak Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı, Florence Nightingale Hastaneleri (İstanbul/Şişli/Ataşehir) halen Medicana İnternational İstanbul Hastanesinde Görev yapmaktadır.   
Uzm. Dr. Ali Feyzullah Şahin    
  1978 Sivas doğumlu olan Dr. Ali Feyzullah Şahin ilk ve orta öğrenimini İzmir'de tamamladıktan sonra 2002 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş ve 2009'da İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Üroloji Uzmanlığını almıştır. 2012 yılında Yardımcı Doçent olarak başladığı Şifa Hastanesinde 4 yıl çalışmıştır. Prag ve Romanya'da çeşitli mesleki kurslara katılmış ve 2011 yılında Avrupa Üroloji Derneği tarafından verilen denklik diplomasını (FEBU) kazanmıştır. Yurtdışı ve yurtiçi dergilerde 500'den fazla atıf almış 30 makalesi ve 3 kitap yazımında bilimsel katkıları olan Dr. Ali Feyzullah Şahin 2018 yılından beri Medicana Sağlık Grubuna bağlı International Medicana İstanbul Hastanesinde çalışmaktadır. Çeşitli mesleki derneklere üyeliği bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce bilen Dr. Ali Feyzullah Şahin evli ve 3 çocuk babasıdır.   
 Dr. Rıdvan Seçkin    
  Dr. Rıdvan Seçkin Özen 1966 yılında İzmir'de doğmuştur. 1990 yılında GATA Gülhane Tıp Fakültesi'nden Tıp Doktoru olarak mezun olduktan sonra, GATA ve Pittsburgh Üniversitesi'nde çalışmalarını tamamlayarak Tıbbi Genetik alanında doktorasını yapmıştır. GATA Moleküler Genetik Laboratuarı'nda 2000 yılına kadar görev almış ve toplum genetiği, insan genomiği ve biyoteknoloji projelerinde yer almış, prenatal-postnatal moleküler genetik tanı uygulamaları yapmış ve sonrasında reprodüktif genetik ve insan embriyonik kök hücre alanlarında çalışmalarına devam etmiştir. Şikago'da bulunan Reproductive Genetics Institute'de Preimplantasyon Genetik Tanı alanında 6 yıl çalıştıktan sonra 2007 yılında Şikago'da bulunan Children's Memorial Hospital Research Center - Northwestern Üniversitesi'nde Kök Hücre bölümüne geçmiştir. 2009 yılında İstanbul Genetik Grubu Genetik Tanı Merkezi'ni kurmuştur.  
     
Elpida Şahbaz (Embriyolog)    
  Elpida Şahbaz, 1976'da İstanbul'da doğmuştur. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Bölümü'nden mezun olmuştur. 2000-2002 yılları arasında Kadıköy Şifa Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde görev yapmıştır. 2000 -2017 yılları arasında Özel Yüzyıl Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde görev yapmıştır. Bu merkezde son 4 yıl tüp bebek laboratuvar sorumlu olarak görev almıştır. Tüp bebek kariyeri boyunca ICSI için sperm seçimi, embriyo ve blastosist gelişimi ve transferi,embriyo dondurma ve çözdürme ile ilgilenmiştir. Ayrıca androloji laboratuarında ICSI ve aşılama için sperm hazırlığı, Tese işlemi ve sperm dondurma ile ilgilenmiştir.2017 yılından itibaren Medicana International Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde çalışmaktadır. 
  Gülden Çimen (Koordinatör)    
  Gülden Çimen İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul' da tamamlamıştır.Yüksek öğrenimine; Halkla ilişkiler üzerine devam etmektedir.1992 - 2004 Hattat Hastanesi2004 - 2007 Memorial Hastanesi2007–2008 Medikal Park Hastanesi'nde Tüp Bebek Merkezi sorumluluğu yapmıştır. 19 Ağustos 2008 tarihinden itibaren Halen Medicana International Beylikdüzü Hastanesi'nde Tüp Bebek Koordinatörlüğü görevine devam etmektedir.  
Yelda Sertbaş (Yabancı Hasta Koordinatör)    
  Yelda Sertbaş İstanbul'da doğdu.İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. 1996-2008 yılları arasında İnternational Hospital'de Hasta Hizmetleri Sorumlusu olarak çalıştı.2008-2009 yılları arasında Medicana International İstanbul Hastanesinde Hasta Hizmetleri Müdürü, 2009-2010 da Florance Nightingale Hastanesi Hasta İlişkileri Sorumlusu, 2010-2012 de Kolan Hastanesi hasta Hizmetleri Müdürü olarak görev aldı. 2015 yılında Medicana International İstanbul Hastanesi'nde Uluslararası Hasta Merkezi Uzmanı olarak göreve başlamış olup 01 08 2016 tarihinden itibaren Medicana İnternational İstanbul Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde görevine devam etmektedir.