For International Couples

Menu

KISIRLIK KONULARI

altİnfertilite (Kısırlık) konusunda genetik sebepler nelerdir ve ne gibi tedaviler söz konusudur; bu konuda sıkça sorulan soruları ve yanıtlarını bir kez de burada vermek istedim…

Devamını oku: Kısırlık ve Genetik

İnsan yumurtası çevresinde bulunan hücrelerin arasında hyaluronan adı verilen bir madde bulunmaktadır.  Araştırmalar hyaluronan adlı bu maddenin yumurtayı dölleyecek olan spermin seçilmesinde etkili olabileceğini düşündürmektedir. 

Devamını oku: Sperm Mıknatısı

alt

Aşılama aslında spermle yumurtanın buluşma şansını arttırmak üzere fizyolojiyi desteklemek amacıyla yapılan bir işlemdir.  Kadına verilen hap ya da iğnelerle her ay kendiliğinden oluşan bir adet yumurtanın sayısı iki ya da üçe çıkarılırken, erkeğin spermleri de özel bazı yöntemlerle yıkanıp hazırlanır.

Devamını oku: Aşılama Nedir?

Tiroid bezi boynun ön kısmında yer alan ve kelebeğe benzeyen bir organdır.   Temel işlevi; gelişmemiz için, metabolizma, ısı dengesi gibi ve daha bir çok yaşamsal görevde rol oynayan tiroid hormonlarını üreterek, ihtiyaç anında kan dolaşımına katmaktır.

Devamını oku: Tiroid Hastalıkları ( Guatr )

altBazı durumlarda bireyin ya da çiftin çocuk sahibi olması mümkün değildir.  Son derece nadir olan ve bilinen yöntemlerde gebe kalması imkansız olan böyle çiftlerin durumu "sterilite" olarak tanımlanmaktadır.

Devamını oku: İnfertilite Soruları

  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1  2  3  4  5  6 
  •  Sonraki 
  •  Son 

Sayfa 1 / 6